Δευτέρα 23 Φεβρουαρίου 2015

Ήττα για τους Μπακς του πληθωρικού Γιάννη (vid)

Οι Μιλγουόκι Μπακς ηττήθηκαν από τους Ατλάντα Χοκς με 86-97 σε ένα παιχνίδι όπου ο Γιάννης Αντετοκούνμπο μέτρησε 19 πόντους όμως σταμάτησε εκεί αφού ο Τζέισον Κιντ αποφάσισε να μη τον βάλει και πολύ στην τέταρτη και πιο κρίσιμη περίοδο του παιχνιδιού, κάτι που στο τέλος αποδείχθηκε λάθος αφού το Μιλγουόκι ενώ είχε φτάσει σε σημείο και να ισοφαρίσει, οι Χοκς πήραν τα ηνία του αγώνα όταν αποχώρησε ο Γιάννης από την πεντάδα των Μπακς.

Οι «αετοί» είχαν το προβάδισμα σε ολόκληρο το παιχνίδι πλην τα πρώτα «αναγνωριστικά» λεπτά ωστόσο στη συνέχεια το ματς έφτασε να πηγαίνει στο καλάθι ώσπου ο Κιντ να βγάλει τον πληθωρικό κατά τ' άλλα Γιάννη ο οποίος αν έπαιζε λίγο περισσότερο ίσως είχε κάνει νέο ρεκόρ καριέρας.

Ο Έλληνας γκαρντ των Μπακς είχε και δυο φανταστικά καρφώματα με αυτό που έμεινε στο τέλος στα μάτια του κόσμου να είναι το euro-step dunk όπου και κάρφωσε από μεγάλη απόσταση. Παρακάτω μπορείτε να παρακολουθήσετε το κάρφωμα του Γιάννη καθώς και το TOP 10 της ημέρας.